NPC a mobové

Takzvaní Non-Player Character (NPC) jsou postavy ovládané umělou inteligencí, kteří zastávají specifické úlohy ve hře. Narozdíl od běžných mobů, jako například Zombie, se patřičně liší svým chováním. Některá NPC dohlíží na pořádek ve městech a netolerují žádnou kriminální činnost vůči jiným dobrodruhům, jiná vám zase pomáhají při boji proti příšerám nebo naopak se mohou stát vaší noční můrou při plnění úkolů.

NPC mají často rozdílné statistiky síly a životů, některá mohou být dokonce i nesmrtelná. Tyto postavy jsou vždy pojmenované ve formátu [JménoNPC] a podle barvy jejich jména zjistíte, jestli budou k vám mírumilovná nebo nikoliv.

 

 

[Důvěryhodný]
Často se takto vyznačují obchodníci nebo NPC rádci, kteří zjednodušují život dobrodruhů. Vždy je jejich chování mírumilovné.

[Přátelský]
Pokud potkáte NPC s touto barvou, vždy se k vám bude chovat přátelsky (za předpokladu, že jej nenapadnete nebo se nedopustíte kriminální činnosti).

[Neutrální]
NPC s tímto označením k vám víceméně nebudou chovat žádnou agresi, nemusí však být ani příliš shovívaví k jiným činnostem, například k úkolům, kdy si nejdříve musíte zajistit jejich důvěru. Také většinou zcela ignorují potyčky dobrodruhů v jejich blízkosti a pokud se nenacházíte přímo v oblasti pod jejich správou, nijak zvlášť vás chránit nebudou.

[Nepřátelský]
Postavy se jménem této barvy vás většinou hned nenapadnou, avšak rozhodně nečekejte žádné přátelské jednání.

[Nenávidí]
NPC vás okamžitě napadnou, jen co vás uvidí. Rozhodně se je nesnažte nějak diplomaticky ukecat, protože vás stejně budou ignorovat. Může se i stát, že budou silnější než vy, takže si vždy dobře promyslete, jestli budete bojovat nebo utíkat.

Riftsite, Riftsite CZ/SK,
RS CZ/SK, Rift, Minecraft Server,
Jsme československý RPGPVP server

Copyright © 2013-2017
Green & Bouner

Partnerské weby:

massrelay.cz

bioware