FAQ

 

Nejde se mi registrovat do hry.

Ujistěte se, zda při prvním lognutí do hry píšete správně příkaz /register vaše_heslo vaše_heslo. /register zadáváte pouze při prvním vstupu na server. Pro přihlášení je pak užíván příkaz /login vaše_heslo. Registrovat na náš server se můžete pouze omezeným počtem z jedné IP adresy. Pro případné problémy prosím kontaktujte admin tým na fóru.

 

Co se smí a nesmí ve hře dělat?

Kompletní seznam pravidel serveru najdete zde. Jejich nedodržování je přísně trestáno.

 

Co jsou to příkazy a jak se používají?

Příkazy slouží k aktivaci určitých vlastností ve hře, například k založení frakce, k přijmutí questu nebo sledování statistik MCMMO atd. Ke kompletnímu přehledu všech příkazu stačí ve hře napsat /help nebo jít na webovou stránku s kompletním přehledem příkazů.

 

Frakce:

K čemu jsou dobré frakce?

Frakce jsou jediný způsob, jak si bezpečně postavit vlastní dům, aniž by vám ho někdo vykradl a zničil (rozgriefoval). Frakce lze zakládat pouze v divočině kontinentu Riftu.

 

Může být více členů v mé frakci, jak se claimuje území a kolik území mohu zabrat?

Odpovědi na tyto otázky naleznete zde.

 

Ekonomika:

Obchodníci prodávají vybavení za Tyriuské mince nebo Dellmorské dukáty, jak je získám?

Snadno, stačí plnit úkoly v Tyriusu nebo Dellmooru, hledat truhly s poklady nebo zabíjet specifické moby.

 

Lze si nějak bezpečně uložit dukáty nebo Tyriuské mince, aby jsem o ně nepřišel?

Ano! V Tyriusu stačí navštívit banku a váš bankéř vám uloží měnu na váš účet. Také si zde můžete kdykoliv vaše peníze vybrat zpět.
Pro další informace o stavu vašeho účtu zjistíte pomocí příkazu /money

 

Mohu získat herní měnu i nějak jinak?

Samozřejmě je tu možnost si získat herní měnu pomocí našeho serverového obchodu a VIP členství.

 

Herní svět

Je na serveru griefování (ničení krajiny, budov apod.) zakázáno?

Ne , ve světech, kde je povoleno stavět neplatí žádné omezení ohledně griefingu. Náš server disponuje automatickým obnovováním zničené krajiny, takže to co jednou zničíte se zase například za měsíc obnoví do původní podoby.

 

Okradli mě, co mám dělat?

Přijmout to a jít dál. Krádeže hráčů nebo frakcí není nijak trestáno na serveru. Pokud chcete získat věci zpět, bojujte o ně nebo si pořádně zabezpečte váš domov a nechoďte s narvaným inventářem po světe.

 

NPC postavy:

Co je to NPC?

NPC jsou takzvaní Non-Player-Characters, počítačem ovládaná umělá inteligence. V našem světě se nachází nespočet druhů těchto obyvatel, kteří pomáhají hráčům ať již v udržování pořádku ve městech nebo při obchodovaní. Ne všechny NPC jsou však přátelské ke hráčům. Více informací o NPC zde.

 

Lze zabít NPC?

Ano i ne, některá NPC například ty v Tyriusu jsou nesmrtelná vůči útoku hráčů, aby se předešlo zbytečným komplikací při plnění úkolů nebo obchodovaní. Stráže a ostatní typy však nebývají nesmrtelná, za to ale mají mnohonásobně větší statistiky v životech a i síle.

 

Co je to Boss?

Boss je speciální NPC, které bývá často jako finální protivník dungeonech nebo některých questech. Často disponují speciálními útoky nebo silnějšími statistikami, avšak při jejich zabití bývá hodně velká odměna. Nicméně, než se do některého pustíte, dobře se na něj připravte.

 

NPC Obchodníci:

Nejde mi koupit věc, i když splňuji všechny podmínky ke koupi.

Ujistěte se, že máte v nabídce inventáře obchodníka přesně danou věc, kterou chcete koupit. Například chcete koupit brnění, ale v nabídce máte boty, i když se vám zobrazuje brnění v kupním okně, tak ho nemůžete koupit dokud si nenajedete na nabídku brnění.

 

PvP:

Je nějak trestáno zabití jiného hráče?

Rozhodně ne, v Riftu nebo v PvP arénách neplatí žádná restrikce k zabíjení jiných hráčů. PvP však v některých oblastech nefunguje, například ve městech, kde jsou takzvané neutrální zóny (SafeZones). Vyjímku tvoří i Dellmoor, kde si můžete PvP vypnout.

 

Nechci hrát PvP, ale jediná oblast, kde se dá stavět je Rift, co mám dělat?

Pro vaši frakci je možnost si zakoupit mírumilovnost za herní měnu pro všechny ostatní hráče.

 

Úkoly:

Nejde mi vzít úkol, co mám dělat?

Prvně se ujistěte, že nemáte již aktivní maximální počet úkolů. Také některé úkoly vyžadují splnění určitých podmínek pro přijetí například dostatek reputace nebo splnit jiný specifický úkol pro odemčení následujícího.

 

Jak zruším probíhající úkol?

Stačí napsat příkaz /quests quit. Pokud napíšete pouze /quest quit bez s, příkaz nebude fungovat.

 

Mohu plnit více úkolů naráz?

Ano.

 

Truhly s poklady:

Našel jsem truhlu s věcmi v Tyriusu a Dellmooru, mohu je vybrat?

Samozřejmě, v našem světe se nachází nespočet neobjevených pokladů, ze které si kořist můžete uchovat. Každý hráč vidí obsah truhel zvlášť a vždy něco obsahují.

 

Když už jsem jednou našel poklad, objeví se někdy znovu jeho obsah?

U některých Ano, ale po hodně dlouhé době.